Hitta hit

Bil eller taxi? Ca 25 minuter från Visby. Fem minuter från Tofta och tio från Klintehamn. Tydligt skyltat vid avfarten. Ta gärna lite extra tid på dig och njut av den vackra vägen till Kronholmen och Visby GK. Välkommen!
Buss? Buss nr 10. Kliv av vid Kronholmens Gård, därefter tio minuters promenad till klubbhuset.

Google Maps - klicka här ⟶ 

 

 

Kontakta oss

Boka golftid - klicka här
Boka bord och fest - klicka här
Övriga frågor - ring receptionen - 0498-20 09 30

Adress
Visby Golfklubb
Västergarn Kronholmen 415
622 30 Gotlands Tofta
Telefon: 0498-20 09 30
E-post: info@visbygk.com

Fakturaadress Kronholmen Golf AB
Kronholmen Golf AB
LIN0352 Scancloud
831 97 ÖSTERSUND
Observera att vår referens (bana, service, restaurang eller shop) alltid måste finnas med på fakturan.

Fakturaadress Visby Golfklubb
Visby Golfklubb
LIN0353 Scancloud
831 97 ÖSTERSUND
Observera att vår referensperson alltid måste finnas med på fakturan.

 

Direktkontakt

Staffan Magnusson, VD och klubbchef
0498-20 09 33
staffan@visbygk.com

Linda Westerholm, Service & värdskap
0498-20 09 30
linda@visbygk.com

Petter Lindblad, Banchef
0498-20 09 34
petter@visbygk.com

Ulf Johnson, Shop- och säljansvarig
0498-20 09 32
ulf@visbygk.com

Eric Arneson, Restaurangchef
0498-20 09 37
eric@visbygk.com

Anders Fritzon, Tränare
0498-20 09 30
anders@visbygk.com

Peter Barås, Tränare
0498-20 09 30
peter@visbygk.com